שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

29-07-2012

מפעלי ים המלח תקים תחנת כוח ידידותית לסביבה

מאת מערכת בלוג מפעלי ים המלח

תחנת הכוח, שתיבנה בהשקעה של 1.25 מיליארד ש"ח מתוכננת לפעול באמצעות גז טבעי והיא צפויה לספק תוספת מהותית לכושר ייצור החשמל בישראל. מאות עובדים חדשים צפויים להשתלב בעבודות ההקמה והתפעול.

כיל דשנים חתמה על הסכם להקמתה של תחנת כוח חדשה בסדום. התחנה מתוכננת לפעול באמצעות גז טבעי, והיא תהיה בעלת כושר ייצור של 330 טון קיטור לשעה וכושר ייצור חשמל של כ- 250 MW. פרויקט הקמת התחנה מתוכנן להתחיל ברבעון השלישי של 2012 ולהסתיים במחצית השנייה של שנת 2015.

התחנה תחליף את תחנת הכח הנוכחית של החברה בסדום שהוקמה בשנת 1995, המבוססת על דיזל גנראטורים מופעלים מזוט. התפוקות של תחנת הכוח המתכוננת גבוהות משמעותית מאלו של תחנת הכוח הנוכחית.

התחנה העתידית מבוססת על ציוד חדיש המותאם לעמידה בתקנים העדכניים ביותר של יעילות, נצילות ואיכות סביבה ובמרכזה טורבינת גז של חברת Siemens, דוד קיטור וטורבינת קיטור. הטורבינה ניתנת להפעלה במקרה הצורך, גם בסולר. כיל דשנים חתמה על הסכם ארוך טווח עם חברת Siemens לתחזוקת טורבינת הגז. לצורך ביצוע פרויקט ההקמה התקשרה כיל דשנים עם חברה מובילה בתחום האנרגיה הירוקה ותחנות כוח. הפרויקט יוקם בשיטת "אחריות כוללת" (EPC) של הקבלן המבצע לתקציב, ללוח הזמנים ולתפוקות התחנה.

תחנת הכוח החדשה תאפשר מתן מענה לצריכת הקיטור החזויה של אתר סדום בטווח הארוך, תוזיל את עלות החשמל וכן תבטיח את אמינות וזמינות המערך האנרגטי ב- 20 השנים הבאות, כל זאת תוך שמירה על הסביבה ועל איכות האוויר.

דני חן, מנכ"ל כיל דשנים: "כיל היא עמוד השדרה של הנגב – הקמת תחנת הכוח החדשה בסדום הינה דוגמא נוספת להשקעות הגדולות שאנו משקיעים בנגב, שמתורגמות גם לפרנסה ורווחה של עשרות אלפי משפחות בנגב. תחנת הכוח החדשה תאפשר יציבות אנרגטית לאתר סדום, תעמוד בכל דרישות איכות הסביבה ותאפשר ייצור קיטור וחשמל ביעילות ובעלויות תחרותיות תוך התבססות על טורבינות המוסקות בגז טבעי. התחנה החדשה תוקם ותופעל בהתאם לאסטרטגיה של כיל הרואה את השמירה על הסביבה ואת הבטיחות כערכים מובילים בפעילותה".

5 תגובות

 1. יוסי אופיר

  30-07-2012 | 12:18

  התרשמתי מאוד מהצפייה במפעל שלכם, אני מהנדס מכונות
  מעוניין מאוד לעבוד בחברתכם, כיצד מגיעים אליכם

 2. מפעלי ים המלח

  30-07-2012 | 13:36

  שלום יוסי, תודה רבה לך,

  תוכל לשלוח קו"ח למייל הזה: Jobs@dsw.co.il

 3. קבלה

  16-08-2012 | 4:51

  מרשים בהחלט

 4. אהובה בץ

  13-10-2012 | 22:42

  שלום דני חן
  חזונך לנגב ירוק ומשגשג נשמע אפשרי ומתממש והולך. האם זכור לך חזונו של אבי המהנדס מאיר בץ? הידוע לך אם לתכניותיו יש רלבנטיות היום?
  אשמח לתגובה
  שבוע טוב
  אהובה תמר בץ

 5. תחנת הכוח החדשה בסדום – חדישה, ידידותית וחסכוניתמפעלי ים המלח | מפעלי ים המלח

  21-10-2012 | 15:58

  […] התחלנו בפרויקט בניית תחנת כוח חדשה באתר סדום שתחליף את התחנה הישנה. התחנה הישנה אשר שירתה […]

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית