שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

13-06-2012

סיורים מודרכים לקבוצות במפעלי ים המלח

מאת יובל שחף, מדריך קבוצות מבקרים, מפעלי ים המלח

מפעלי ים המלח עורכים ביקורי קבוצות מאורגנות במתחם המפעלים בסדום וגם אתם מוזמנים.

בחודש פברואר האחרון נחנכה מערכת חדשה לתאום ביקורים לקבוצות מאורגנות במתחם מפעלי ים המלח. מערכת זו מאפשרת קליטת מבקרים בכמות גדולה יותר מבעבר ומאפשרת ביקורים של כמה קבוצות במקביל.

הביקור נערך ללא תשלום וההדרכה מתבצעת מטעם המפעלים. מורי דרך מקצועיים מהאזור עברו השתלמויות מקצועיות, והוסמכו במיוחד להדריך קבוצות מבקרים במתחם המפעלים. מורי דרך אלה גם עברו השתלמות בטיחות מיוחדת, המאפשרת להם להוביל קבוצות בתחום המפעלים בצורה בטוחה ומבוקרת.

הביקורים מיועדים, בשלב זה, לקבוצות מאורגנות המונות לפחות 15 אנשים ואשר מגיעות ברכב של הקבוצה (אוטובוס או מיניבוס). המפגש עם המדריך/ה המלווה מתבצע בשער הכניסה. הסיור במפעלים מאושר – מסיבות של אחריות בטיחותית – למבקרים מגיל 17 ומעלה בלבד.

הביקור במפעלים

משך הביקור כשעתיים – והוא כולל סקירת רקע תמציתית – על תהליכי הייצור, היסטוריית הפקת המינרלים בים המלח ושילוב פעילות המפעלים בפיתוח וקידום חבל ים המלח, על רקע ירידת מפלס הים ופרויקט "קציר המלח". בתום הסקירה נערך סיור רכוב, ברכב של הקבוצה, בליווי המדריך/ה, במתחם המפעלים ובאזור בריכות האידוי והפקת חומר הגלם ("בריכות הקרנליט"). ניתן להתאים את הביקור לנתונים הספציפיים של כל קבוצה מבקרת ולהדגיש ולהרחיב, בנושאים בהם לקבוצה יש עניין מיוחד.

עתה יכולות קבוצות המגיעות לטיולים באזור הנגב הצפוני, בדרך לאילת, או לנופש מאורגן במלונות ים המלח לגוון את תוכניותיהן בביקור איכותי ומעניין, במתחם מפעלי ים המלח. הערך המוסף טמון בהיכרות עם ייחודם של המפעלים, עוצמתם והשפעתם על האזור והנגב כולו ואף מעבר לו.

מפעלי ים המלח נמצאים כבר תקופה ארוכה במוקד של פעילות תקשורתית ענפה – בעיקר בכל הקשור לעתידו של ים המלח, לקשר ההדוק של מערך הייצור במפעלים ובבריכות האידוי, עם הפעילות התיירותית וההתיישבותית בחבל ים המלח ולנושאים של שימור סביבה. כל זאת במקביל לפעילות הכלכלית החשובה המתרחשת באזור זה. מכלול נושאים אלה נדון בהרחבה במסגרת הסיור, תוך כניסה לפרטים הקשורים בכך ולנתוני הרקע המשתנים.

מתגובות שאנו מקבלים, מקבוצות שביקרו לאחרונה במפעל – עולה כי הביקור מהווה עבורן חוויה בלתי שגרתית ומעניינת באופן מיוחד ופותח להן צוהר, להיכרות קרובה יותר עם הפעילות הייחודית של המפעלים, התופסים מקום מרכזי כל כך בכלכלת ישראל ובפיתוח חבל ים המלח והנגב.

להזמנות:

לשם עריכת הסיורים, הוקם מערך הזמנות מרכזי – אליו ניתן לפנות בטלפונים 0542666521 / 089954409 ובאמצעות דוא"ל בכתובת: visit.dsw@gmail.com.

4 תגובות

 1. יש אחראי בים המלחמפעלי ים המלח | מפעלי ים המלח

  11-10-2012 | 9:27

  […] מעבר להעמדת הדברים על דיוקם, חשוב לי גם להזמין את כל מי שחפץ בכך לבוא ולראות במו עיני… את המציאות, ולהתרשם בעצמו האם אמנם קיים פער בין […]

 2. רואי שטרק

  22-10-2012 | 9:46

  שלום רב,
  שמי רואי שטרק ואני מורה לשל"ח וידיעת הארץ בבית ספר "אמירים" בכפר ורדים.
  היינו מעוניינים לבקר במפעלכם במסגרת טיול שנתי, אנו כ-40 תלמידים בשכבת כיתות י',
  ז"א בני 16 שנים. האם תקבלו אותנו למרות סייג הגיל? תלמידינו ידעו לכבד ולהעריך את הביקור במפעל.
  בתודה מראש, שטרק רואי
  054-8123085

 3. המועצה הציונית חדרה גמליאלי רפי

  23-11-2012 | 12:00

  מבקשים לבקר במפעלים בים המלח בתאריך 16.1.13 בשעה 10.30 תודה מראש .

 4. מפעלי ים המלח

  19-12-2012 | 16:00

  שלום רפי, תוכל לקבוע סיור באמצעות המייל: visit.dsw@gmail.com

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית