שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

14-03-2012

פורום CAP – Community Advisory Panel

מאת מערכת בלוג מפעלי ים המלח

פורום CAPCommunity Advisory Panel הינו פורום המתבסס על מפגשים משותפים הנערכים אחת לכמה חודשים, בין נציגי חברות כיל דשנים בנגב – "מפעלי ים המלח" ו"רותם אמפרט נגב" לבין תושבי האזורים הסמוכים למפעלים, גופים ירוקים ועוד. במסגרת הפורום דנים המשתתפים בבעיות ונושאים החשובים לשני הצדדים, ובעיקר בבעיות סביבתיות המדאיגות את התושבים וביוזמות שיתוף פעולה בין החברה לבין הקהילה.

החברות מפעלי ים המלח ורותם אמפרט נגב מנהלות שיח משותף עם ארגוני סביבה, רשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים, רשויות סטטוטוריות, אוניברסיטאות ומכוני ממחקר והקהילה האזרחית. השיח עוסק בנושאים שונים הקשורים לפעילות החברה ובנקודות השקתה לחיי התושבים ולסביבה, במטרה לקדם יחסים חיוביים ופוריים. על מנת לקדם את הקשר המשותף הוקם בשנת 2005 פורום CAP במפעלי ים המלח על פי עקרונות תכנית  Responsible Care, וכמה שנים מאוחר יותר הוקם פורום CAP של חברת רותם אמפרט נגב במישור רותם.

במסגרת הפורום של מפעלי ים המלח, בעקבות בקשה שהועלתה על ידי חקלאים מנאות הכיכר, הקצתה מפעלי ים המלח כ-900 דונם לפעילות חקלאית מתוך השטחים שבזיכיונה. כמו כן, הוקמה תחנת ניטור בתוך היישובים על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה המשדרת את תוצאות הניטור און-ליין לאתר אינטרנט, נערכו ביקורים הדדיים של התושבים במפעלי הייצור ועוד.

פעילות הפורומים מתקיימת בהתאם לדגם הפועל מאז אמצע שנות השמונים בצפון אמריקה ובאירופה. הפורום פועל במתכונת הפעילות של CAPs – Community Advisory Panels, הנגזרת מעקרונות תכנית ה- Responsible Care של התעשייה הכימית בישראל. התכנית מותאמת בתכניה לתנאים הסביבתיים והחברתיים בארץ, והיא מיושמת במטרה לחזק את הקשר בין המפעל לקהילה ולסביבה ולפתח שיח מושכל ופורה המבוסס על מידע אמין ומקצועי.

הפורום כולל כשישה מפגשים בשנה בהם משתתפים נציגי התושבים, נציגי המפעלים הארגונים הירוקים, סטודנטים ואורחים מתעניינים. הפורום מקבל דיווחים שוטפים אודות התנהלותו של המפעל ועל עמידתו בתקנים סביבתיים.

בשנים 2010-2009 התקיימו בנוסף לפורומים מפגשים בין התושבים למפעלי ים המלח בנושאים שונים, ביניהם קידום שימור הסביבה באזור סיור לאורך המסוע, היכרות עם מתקן הגז ושילובו בתפעול תחנות הכוח במפעל ועוד. לבקשת התושבים הם שולבו במערך הבטיחות של המפעל כשותפים, הן בתרגול והן במקרי חירום. בנוסף, הפורום סייע מאוד בנושא יחסי קהילה-תעשייה וכן בקידום העסקה של תושבי האיזור.

2 תגובות

  1. גדעון שפיגל

    14-03-2012 | 23:19

    צפיתי בסרט הוידאו שמציג את הסטורית המפעל באתרכם והופתעתי מהתעלמות הסרט מלנגוצקי.

  2. גדעון שפיגל

    14-03-2012 | 23:20

    מה עם לנגוצקי שנעדר מהסרט וידאו שהפקתם?

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית