שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

01-01-2012

כיל מחזירה לקהילה

מאת מערכת בלוג מפעלי ים המלח

במסגרת שיתוף פעולה של כיל דשנים עם פנימיית עדן, פנימייה טיפולית לנערות, תרמו החברות מפעלי ים המלח ורותם אמפרט נגב לשיפוץ בית למען בוגרות הפנימייה, וכן אירחה חלק מהן לטובת התנסות בעבודה בחברה והרחבת אופקים בתחומים שונים.

בפנימיית עדן, פנימייה טיפולית השוכנת בקיבוץ כרמיה, מתגוררות כיום כ-40 נערות. במסגרת מיזם "עתיד מתוק", הנערות מייצרות עוגות ועוגיות במאפייה באשקלון ומוכרות אותן לעסקים. בשלוש השנים האחרונות, הנהלת כיל והחברות מפעלי ים המלח ורותם אמפרט נגב לוקחות חלק במיזם ורוכשות מהנערות דברי מאפה. בערבי חג אף מתבצעות מכירות של העוגות לעובדים.

השנה הידקו החברות את שיתוף הפעולה שלהן עם הפנימייה. מלבד תרומה של כ-70,000 ₪ לשיפוץ בית למען בוגרות הפנימייה, אירחו החברות קבוצה של עשר בנות מהפנימייה שהתנסו במגוון תפקידים במסגרת החברה. עם תחילתה של חופשת הקיץ נערך מכרז בין בנות הפנימייה, שהגישו את מועמדותן לתפקידים מובילים במיזם. נערכה התאמה בין תפקידים אלה וכישוריהן של הבנות לתפקידים שקיימים במפעל רותם אמפרט ובמפעלי ים המלח, והן הוזמנו ליום של התנסות והרחבת אופקים. בין היתר התנסו הבנות בתפקידי רכש, הנהלת חשבונות וחשבות. כל נערה ישבה במשך כארבע שעות בחברת עובדת או עובד ולמדה על מהות התפקיד ודרישותיו, במטרה לחוש אותו כ"עובד מן השורה".

מיזם "עתיד מתוק" הוקם מתוך גישה טיפולית הרואה בהתנסות העסקית הזדמנות לשלב הקניה של כישורי חיים, ביטחון עצמי, תרפיה ושכר. תפקידי המטה וההנהלה, בהן מתנסות הבנות, בנוסף לאפייה ולמכירות, מכין אותן לחיים בכך שהוא מכיר להן את מגוון האפשרויות שיעמדו בפניהן עם צאתן לעולם הגדול.

"אנחנו שמחים על האפשרות לתת לבנות הזדמנות להתנסות בתפקידים בחברות כיל דשנים", אומרת חגית דהן, מזכירת מנכ"ל כיל דשנים והאחראית ל"חיבור" בין החברות לבנות המיזם, "העובדים התרגשו מהמפגש הייחודי ומהחוויה. בנוסף לרכישת עוגות לאורך השנה, נשמח להמשיך לשתף פעולה עם המיזם הייחודי". לדברים אלה הצטרפה גם אורלי סיבוני, מנהלת מיזם "עתיד מתוק": "אנו שמחות ומוקירות תודה לכיל דשנים על היותה החברה הראשונה שפתחה את הדלת לנערות שלנו, לצורך התנסות בשוק העבודה".

נראה שחווית המפגש וההתנסות בחברות תרמה רבות לנערות, כפי שהן מעידות בעצמן. "שובצתי למחלקת התקשרויות ולמדתי על הצרכים של המערכת, על חוזים ועל התנהלות החברה באופן כללי", אומרת נ', בת 17.5, העוסקת בשיווק במסגרת המיזם, "צוות העובדים היה חם, לבבי ומקבל. החוויה אתגרה אותי וחיזקה את הרצון לשאוף גבוה. פגשתי נשים מדהימות, שמפתחות את עצמן גם בעבודה וגם כאימהות לילדים, שזה מדהים בעיניי. אני בטוחה שגם אני אבחר בדרך הזאת. היה לי כיף גדול, קיבלתי המון פרגון ויצאתי בתחושה מחוזקת שגם אני יכולה. מקווה שנוכל לעשות זאת שוב. תודה רבה על החוויה".

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית