שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

02-12-2010

יש לנו אחריות לקהילה

פרויקט מעורבות חברתית נולד מתוך תחושה של אחראיות קהילתית ומתוך רצון להיות בקשר רציף עם תושבי הסביבה. בדומה לפעילותן של חברות גדולות בארץ ובעולם, גם מפעלי ים המלח מודעים לחשיבות הקשר עם הקהילה. מפעלי ים המלח השכילו להבין כי העבודה לא מסתיימת במפעלים, והעובדים יוצאים ליישובים הסמוכים על מנת לסייע לתושבים ולהכיר אותם פנים מול פנים (ועל מנת שהתושבים יכירו את האנשים שמאחורי המפעל).

עובדי כי"ל דשנים, רותם ומפעלי ים המלח מתנדבים במסגרות שונות ביישובים הסובבים את המפעלים (ערד, דימונה יישובים בדואים וכו'). עיקר הפעילות מתקיימת בקרב ילדים ונוער במצבי סיכון או כאלו הנתונים בקשיים סוציו אקונומיים, וכן בקרב אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. העובדים יוצרים קשר חם עם נערים, נערות וילדים הנמצאים במועדוניות ביישובים השונים. מרבית הפעילות והמעורבות בקהילה כיום באה לידי ביטוי במסגרות הבאות – בשלוש מועדוניות רווחה בערד(כיתות א’ –ה’), מועדונית רווחה לילדים בעלי מצבי התנהגות קשים, בית חם לנערה, שלושה מועדונים לבעלי צרכים מיוחדים: אנוש, אקים, מלב אל לב ומועדון נוער “המקום של רן”. מסגרת נוספת שאומצה לפני שנתיים בבאר-שבע, היא "מעון אביטן"- בית אומנה במסגרת עמותת “אור שלום”. מספר הילדים, נוער ובוגרים במסגרות אלו עומד כיום על כ 180.

לרוב, העובדים מתנדבים בערים או ישובים מהם הגיעו, ולעתים גם בני משפחותיהם מצטרפים לפעילות, ומחזקים את הקשר בין המפעל לקהילה המקומית. הפעילות בקהילה כוללת גם שיפוץ מבנים ועזרה פיזית לאוכלוסיות מעוטות יכולת, מלבד התנדבות במוסדות השונים. ההתנדבות מאפשרת לעובדים ליצור חברויות וקשרים הדוקים עם תושבי הדרום, ומהווה תרומה גדולה לתושבי הסביבה.

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית