שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

24-10-2011

תחרות צוותי שיפור

מאת מערכת בלוג מפעלי ים המלח

במפעלי ים המלח פעילים בשנים האחרונות למעלה מ 100 צוותי שיפור, אשר מטרתם למצוא דרכים לשיפור וייעול תחומים מסוימים הנבחרים על ידם. זוהי מסורת של מצוינות, מסורת של שיפור מתמיד, זוהי תרבות ארגונית המבוססת על ההון האנושי של החברה. מדי שנה מתקיימת במפעלי ים המלח תחרות פנימית בין צוותי השיפור, והזוכים במקומות הראשונים נשלחים לייצג את החברה בתחרות ארצית של צוותי שיפור.

"צוות שיפור" הוא קבוצת עובדים, שבנוסף לתפקידם הרגיל, מתכנסים יחדיו כצוות לטיפול בנושא שהוגדר ואושר מראש ע"י מנהל צוותי השיפור במפעלי ים המלח. הצוות מורכב מעובדים ממקצועות שונים בחברה.

בכל שנה מתחרים ביניהם הצוותים השונים והזוכים הם אלו שהובילו לשיפור וייעול הרב ביותר. בתחרות הגמר של צוותי שיפור במפעלי ים המלח שהתקיימה בתאריך 20.09.11, זכו במקומות הראשונים מספר צוותים בשתי קטגוריות- איכותית וכמותית. בקטגוריה האיכותית זכה צוות שיפור בקרת ריכוז מלח בתהליך ייצור האשלג במפעל מקלף. בקטגוריה הכמותית זכו במקום הראשון שני צוותים: צוות שיפור מחזור וצמצום הלקט, וכן צוות העובד בשיטת "שש סיגמה" שעסק באופטימיזציה של שיקוע קרנליט (חומר הגלם ממנו מיוצר אשלג).

בטקס הסיום של התחרות בירך אלברט שטרית, ראש מערכת אבטחת איכות ומנהל צוותי השיפור, את המשתתפים: "טיבם של צוותי השיפור וחוסנה של החברה תלוי בין היתר בציבור העובדים והמנהלים, ביכולתם לשפר ולהתייעל על ידי חדשנות, פתרון בעיות בתהליכי הייצור, שיפור תודעת הבטיחות ואיכות הסביבה, ובכלל באיכות המוצר… צוותי השיפור מחזקים את הקשר בין הצלחת החברה להון האנושי היוצא דופן בו התברכה חברתנו".

הצוותים שנבחרו ייצגו את החברה בתחרות ארצית של צוותי שיפור, המאורגנת על ידי האגודה לצוותי שיפור בישראל ("חוגי איכות") ואמורה להתקיים ברבעון השני של 2012. חלוקת הפרסים לזוכים במקומות הראשונים מתקיימת בבית נשיא המדינה בירושלים – מדובר בכבוד גדול לצוותים הזוכים. בעבר הגיעו צוותי השיפור ממפעלי ים המלח למקומות הראשונים בתחרות הארצית, ומי ייתן וגם השנה תזכה החברה להישגים דומים.

אנו מאחלים לצוותים בהצלחה!

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית