שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

11-06-2014

בעיקר, כיצד לא לוותר

במסגרת פרויקט החניכים מועסקים במפעלי ים המלח תלמידי כיתות י”א וי”ב מבתי ספר מקצועיים בנגב. בעבודתם במפעלים, עם חונכים צמודים, הם לומדים על התמדה ועל סמכות, ובעיקר – כיצד לא לוותר.

מדי שנה בשנה מועסקים במפעלי ים המלח, בפרויקט החניכים, תלמידי כיתות י”א וי”ב מבתי ספר מקצועיים שונים, בהם אורט ערד, עמל דימונה ופריקלאס.
החניכים משתלבים במפעלים בהתאם לתחום לימודיהם, כאשר לכל קבוצה מצומצמת של חניכים יש חונך צמוד, מעובדי המחלקה שבה הם עובדים, אשר מלווה אותם מקצועית ואישית גם יחד.
היחסים בין החונכים לחניכים מתמקדים בשיפור הכישורים, העצמה, החדרת אמונה בעצמם והגברת המוטיבציה ללמידה, כאשר בבסיס היחסים מתקיים האמון. החניכים רואים בחונך דמות להערצה ומודל לחיקוי, ומתוך כך יש לשיתוף הפעולה ביניהם חשיבות ערכית רבה.
מעצם עבודתם בשטח והחיבור לנעשה במפעל על בסיס שבועי, החניכים לומדים מהי התמדה ומהי סמכות, כיצד להיצמד לנהלים, כיצד לנהל ממשקים רבים עם אנשים שונים, ובעיקר – כיצד לא לוותר.
השנה מועסקים 30 תלמידי כיתות י”א ו 19- תלמידי י”ב במסגריות, במוסכים, בחשמליות ובמשלוחים. בחודש ינואר נערכה בבית הספר אורט ערד פעילות בנושא “סגנונות תקשורת”, שבה השתתפו גם החונכים ויחידת הגיוס והקליטה המלווה את הפרויקט.

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה – על הסבלנות, הסובלנות, הרצינות והמסירות.

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית