שם
דואר אלקטרוני
התרשמות כללית מהאתר
התמצאות וניווט
עיצוב ונראות
על מה תשמח לקרוא עוד

02-06-2013

ביקור מרגש במחנה העובדים

אסתר וולסקי, שחגגה לאחרונה את יום הולדתה ה-90, ביקשה לכבוד האירוע מתנה מיוחדת: ביקור בתחנות חייה. וכך, בראשית מאי הגיעה אסתר, מלווה בבני משפחתה, לביקור במחנה העובדים של חברת האשלג ההיסטורית בסדום, שבו חיה ועבדה בין השנים 1946-1944.

שורשיה הציוניים של אסתר ניכרים היטב בדמותה ובתפקודה. גם היום קורנת ממנה שמחת החיים של אותם חלוצים, שחיו בסדום בתנאים לא קלים אך היו מאושרים בחלקם.

בעלה יצחק וולסקי (ז"ל), עבד במחנה משנת 1938 ועד לפירוקו. יצחק היה  האדם בעל 100 התפקידים במחנה. אחראי על אחזקת הגנרטור, אופה לחם, שוחט, מפעיל אלחוט, ועוד כהנה וכהנה.

בנה של אסתר, אלי וולסקי, כתב בעקבות הביקור: "אני מודה לכם בשם כל המשפחה ובעיקר בשם אמי בת ה- 90 שגרה ועבדה במחנה. הביקור היה ממש מושלם, מהנה ומרתק.  צבי גלרון ליווה והדריך אותנו לאורך כל הביקור וקיבל מאמי תוספות לידיעות שיש לו על ההיסטוריה של המחנה מלפני קום המדינה".

"אחרי הביקור במחנה עשינו סיור במפעל ובכל המוצגים ההיסטוריים המוצגים, בהם גם ספינת העץ "הר נבו" שאמי שטה בה פעמים רבות לצפון וחזרה. אמי לא הפסיקה לדבר על הביקור כל הדרך חזרה לב"ש. אתם לא יכולים לתאר לעצמכם כמה אני שמח שהצלחתי בזכותכם לארגן את הביקור למענה".

90 birthday

הוסף תגובה


דוח אחריות תאגידית